Kasa fiskalna sklep odziezowy 2015

http://bwq.pl/930-hallu-motion-11Zobacz naszą stronę www

We wszelkich sklepach, także internetowych, ale więcej w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, medycznych oraz pozostałych pojawiły się kasy fiskalne. I chociaż klienci nie jednak mają, żeby zabierać ze sobą paragony emitowane przez usługodawcę czy kasjera w interesie, to aktualnie oni powinni się zatroszczyć o zabranie wydrukowanego paragonu.

Każda drukarka fiskalna posnet posiada funkcję drukowania paragonu dla kupującego oraz możliwość drukowania paragonu dla użytkownika kasy. Jednocześnie to posiadacz kasy ustala, czy paragony dostarczające do zestawień z fiskusem, mają być publikowane na specjalnej rolce w wersji papierowej, lub może winnym stanowić wyłącznie przeznaczane na cyfrowym nośniku.

W przypadku klienta zabieranie paragonu z kasy fiskalnej jest po jego cesze. Grupę klientów skarży się, że paragon nie jest im do niczego potrzebny, że to drugi papier, który za chwilę wyrzucą, niemniej ale za niewydanie klientowi paragonu posiadacz kasy może dać mandat. Coraz częściej urzędy skarbowe prowadzą swoich gości do sklepów, na stoiska w miastach handlowych czy do celów usługowych, aby sprawdzić, czy klient otrzymał paragon. Możliwa jest sprawa, gdy klientowi został wydrukowany paragon, i mężczyzna go nie wziął. Takie paragony należy zniszczyć. Jeśli paragon będzie się szukać w jasnym miejscu, i klient zdoła już rozwiązań ze sklepu, to zbyt pozostawienie wydruku z kasy fiskalnej odpowiada posiadacz kasy, jaki potrafi stać ukarany mandatem skarbowym za niewydanie paragonu klientowi.

Także Ministerstwo Finansów postanowiło przychylić się do upowszechnienia wybierania przez użytkowników paragonów z kas fiskalnych. Pod koniec 2015 roku została otwarta Loteria Paragonowa, w której potrafi skorzystać udział każdy użytkownik paragonu fiskalnego. Posiadacz paragonu, który dokumentuje zakup materiału bądź usługi na ilość przekraczającą 10 zł, może swój paragon zobaczyć na części loterii, podając m.in. numer kasy fiskalnej, nr wydruku, określając liczbę i datę zakupu. Ideą zabaw jest premiowanie szczęśliwych paragonów wartościowymi nagrodami rzeczowymi, losowanymi raz w miesiącu. Raz na kwartał zmienia się dodatkowo premiowana kategoria wystawców paragonów. Posiadacze takich specjalnych paragonów, wystawianych do tej pory przez fryzjerów i kosmetyczki oraz właśnie przez gabinety medyczne i dentystyczne, mogą wylosować dodatkowo cenne nagrody specjalne.