Dziurkacz choinka 7 cm

Główną ozdobą świąteczną jest choinka, nie ulega to kwestie. Wszyscy albo przed świętami, czy w Wigilię przyozdabiamy świąteczne drzewko kolorowymi ozdobami, światełkami i łańcuchami, nie rzadko wieszamy na niej i ciastka i różnego rodzaju słodycze, które później najmłodsi z myślą podjadają. Czy jednak kiedykolwiek zastanowił się ktoś, jaka jest historia choinki i czemu jest naprawdę istotna w świątecznej tradycji?

Istnieje dużo teorii, które wspominają o tym, skąd dostała się tradycja świątecznego drzewka. Występuję one między innymi, że przystrajanie drzewka jest zaszłością po świętowania dnia zmarłych w Rzymie, inne iż to symbolika rajskiego drewna w Edenie. Zaś w nieco bliższych nam czasach wielkim zwolennikiem dekorowania iglaka w okresie przedświątecznym był Martin Luther, właśnie uzyskując się do nauki, iż przystrajanie drzewka w papierowe ozdoby i jabłka będzie symbolizować ponowne zetknięcie się mężczyznę z Bogiem. System ten łatwo rozpowszechnił się na wszystek świat. Można to powiedzieć, że obecnie nie właśnie w Polsce, lecz także i indywidualnych krajach Europy także w Ameryce na wielka ubiera się choinki dzięki niemieckiej inicjatywie.

Obecnie odeszło się już z dawnego przystrajania świątecznego drzewka w segmenty papieru i jabłka, ubierając choinki w kolorowe bombki, łańcuchy i światełka. Zresztą wyłącznie na odległości ostatnich 30 lat można zobaczyć dużą zmianę w modzie choinkowej. Tak dlatego, dawniej bardzo często spotykanym wydarzeniem było przystrajanie drzewka w wiklinowe ozdoby, łańcuchem przeważnie były bezpośrednio wykonane kojarzone ze sobą obręcze z kolorowego papieru, natomiast oświetlenie stanowiły świeczki przymocowywane za pomocą specjalnych klipsów, (jak ważna się łatwo domyślić, nie niestety było więc o pożar). Następnie wiklinowe ozdoby ubiegły w decydującej mierze zastąpione bombkami imitującymi wyglądem zwierzęta lub zabawki, i jak dodatek posiadały tak zwane anielskie włosy, czyli wiszące srebrne lub złote cienkie sznureczki oraz strzępki waty, które posiadały być integrowane ze śniegiem. Teraz, jak wiadomo, rozmaitość kształtów i kolorów świątecznych ozdób jest wielka do opisania, chociaż w głównej mierze dominują odcienie złota, czerwieni oraz zieleni, które są utożsamiane ze świętami.

Przez lata historia choinki, tak toż jak mężczyzny, doświadczała nowości w branży trendów mówiących jej przystrajania. A nie zmieniło się to, iż od czasu ubrania pierwszej w relacji choinki przez Luthera, sposób tenże dużo głęboko zakorzenił się w klasie świątecznej także bądźmy szansę, że nieprędko przeminie.